Харків'яни стали менше забирати тварин з притулку
15 липня 2014 17:03 Екологія та світ природи
Харків'яни стали менше забирати тварин з притулку Щомісяця з міського притулку для тварин харків'яни забирають близько 25-30 кішок і собак.

Про це сьогодні, 15 липня, під час прес-туру до притулку повідомила директор КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова. 

«Останнім часом тварин беруть не дуже охоче, торік забирали вдвічі-тричі більше і собак, і котів, іноді кількість сягала 80-ти. Ймовірно, нинішній стан справ пов'язаний із обстановкою в країні, з непростою фінансовою ситуацією. А ось охочих віддати своїх тварин не зменшилося, але ми намагаємося вмовити власників залишити їх у себе, адже нам непросто утримувати велику кількість вихованців, коли їх потім забирають не так активно, як раніше», - зазначила Юлія Шаповалова. 

За її словами, фінансування притулку зараз трохи покращилося, але тільки за рахунок того, що були погашені борги перед підприємством за минулий рік. Міська влада вчасно перераховує всі необхідні кошти, але казначейство ці гроші поки не пропускає. «На місяць-два ми забезпечені, але сподіваємося, що далі фінансове питання все ж буде врегульовано», - повідомила керівник центру. 

Як зазначила Юлія Шаповалова, виживати в непростій ситуації також допомагає готель для домашніх тварин, куди господарі привозять своїх вихованців на час - на термін від кількох днів до місяця. Зараз у готелі перебувають близько десятка собак і п'ять кішок. 


У самому ж притулку зараз утримується 40 собак і 60 кішок, які чекають на своїх нових господарів. Щоб швидше їх знайти, кінолог займається соціалізацією і дресируванням тварин. Вихованців привчають до повідця, прищеплюють довіру до людей, а якщо є час, то навчають елементарним командам.

За словами Юлії Шаповалової, щоб собаки легше переносили спеку, їх зазвичай поливають водою зі шланга, а на вихідних волонтери їх купають. Кішки від спеки не страждають, тому що знаходяться в приміщенні з необхідним мікрокліматом.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини