Міська влада вимагає від Президента забезпечити в Харкові безпеку його мешканців
23 січня 2015 13:47 Місто
Міська влада вимагає від Президента забезпечити в Харкові безпеку його мешканців Міська влада вимагає від Президента України Петра Порошенка забезпечити в місті Харкові належний рівень охорони громадського порядку та безпеки його жителів.

Відповідне звернення до глави держави було прийнято сьогодні, 23 січня, на позачерговій сесії Харківської міської ради.

«Місто Харків перестало бути безпечним. Стан злочинності, загальна криміногенна ситуація досягли небаченого раніше рівня. На вулицях міста з'явилися групи молодих людей, які вирішують, хто і в чому винен, яке повинен понести покарання, яке на місці ними ж виконується шляхом нанесення тілесних ушкоджень. Після проведення пленарних засідань Харківської міськради біля адміністративної будівлі міськвиконкому на площі Конституції в центрі міста, в громадських місцях у присутності великої кількості громадян умисні протиправні дії були вчинені стосовно депутатів міської ради Скоробагача В.І. і Кітаніна В.О.», - говориться у зверненні.

Також у зверненні до Президента вказується, що на вулицях міста групи молодих людей із застосуванням холодної зброї та вибухових пристроїв відкрито порушують громадський порядок, нехтують правилами суспільної поведінки і моралі, відверто принижують честь і гідність громадян. При цьому жертвами так званих патріотів стають пересічні громадяни, жінки і люди похилого віку.

«Таке становище викликане, насамперед, ослабленням протидії органів правопорядку проявам екстремізму і вседозволеності. На сьогоднішній день у Харкові міліція позбавлена можливості забезпечити спокій і лад у місті через наявність подвійних стандартів. Дії одних - це патріотизм, а такі ж дії інших - кримінально каране діяння. Більшість адміністративних правопорушень і кримінальних злочинів проти громадського порядку та безпеки, майна і здоров'я громадян здійснюються в присутності працівників міліції. Без належного реагування з боку правоохоронних органів залишаються і факти нападу на депутатів Харківської міської ради. Жителів міста Харкова органи правопорядку фактично залишили один на один з проявами екстремізму, вандалізму і дикості, яким не може бути місця в сучасному суспільстві», - говориться у зверненні.

Депутати акцентували увагу на тому, що дії так званих «патріотів» координуються і спрямовуються відомими організаторами, а поведінка безпосередніх виконавців свідчить про впевненість у їхній власній безкарності. Більш того, ці активісти добре всім відомі, оскільки після погромів фотографуються, відкрито хваляться своєю вседозволеністю.

Саме вони після закінчення сесій Харківської міської ради блокують виходи з будівлі міської ради та погрожують фізичною розправою не тільки депутатам, працівникам виконавчих органів і комунальних підприємств, а й випадковим перехожим, які знаходяться в центрі міста.

«Викладене об'єктивно доводить, що всі заворушення в місті є організованими і мають на меті розхитати ситуацію до створення умов для соціального вибуху і масових протестів громадян», - підкреслюється у зверненні.

У зв'язку з тим, що сформована в Харкові ситуація може привести до соціального вибуху і масових протестів, депутати Харківської міської звернулися до Петра Порошенка з проханням забезпечити в місті належний рівень охорони громадського порядку та безпеки його жителів.

«Харківська міська рада залишає за собою право самостійно, відповідно до Конституції та згідно з вимогами чинного законодавства, вжити заходів щодо забезпечення безпеки населення міста Харкова, роботи комунальних підприємств, установ та організацій, захисту життя, здоров'я та майна громадян від протиправних посягань, у тому числі шляхом ініціювання створення добровільних формувань суспільного самозахисту», - зазначено у зверненні депутатського корпусу Харківської міської ради до Президента України.


Друкувати
Останні новини