Болгарські художники створили в Харкові мурал
30 жовтня 2017 14:36 Культура
Болгарські художники створили в Харкові мурал Мурал висотою 14 метрів презентували сьогодні, 30 жовтня, відомі болгарські художники Arsek & Erase на будівлі по вул. Юр'ївській, 7 у Московському районі.

Малюнок загальною площею 180 кв м було створено в рамках фестивалю «Мура-фест-2017», який цього року проходить у Харкові вперше. Організатори фестивалю - управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів міської ради і творча група «Kailas-V» - запросили прикрасити місто новим арт-об'єктом відомих болгарських худоджників і дизайнерів Arsek & Erase.Творчість цього тандему відома більш ніж у 32 країнах, вони є постійними хедлайнерами графіті-фестивалів Євросоюзу. У дуеті молоді люди працюють вже 17 років, а на їхньому рахунку більше 1 тис. робіт.

«Ми вперше приїхали в Україну, нам дуже сподобалося ваш місто. Трохи погода засмутила - холодно і дощить сьогодні, але ми все одно дуже щасливі тут знаходитися. Мурал - це подарунок усім харків'янам від нас. Ми сподіваємося, що він сподобається жителям міста», - зазначив Arsek.

За словами технічного директора творчої групи «Kailas-V» Андрія Пальваля, тему роботи художники вибирали самі, єдиним обмеженням для учасників фестивалю було не «розповідати» злих історій.

«Всі роботи повинні нести певний позитив, дивувати і змушувати замислюватися. На думку Arsek & Erase, в цій роботі за дуже яскравою і експресивною картинкою криється єднання з природою, де центром цього мікрокосму є людина, дівчина в даному випадку, а навколо її оточує природа», - зазначив Андрій Пальваль.

Як повідомила начальник управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Вікторія Грецька-Миргородська, подібний проект дуже важливий для Харкова з точки зору іміджу міста.

«В першу чергу, прикрашені подібними панно будівлі піднімають настрій, особливо після того спадку, який нам дістався у вигляді сірих хрущовок. Однак малюнки повинні бути не тільки красивими, але і мати певні концепції, які дозволяють людям замислитися. Подібні проекти - це не просто сучасна тенденція, яка популярна в усьому світі, не данина моді - це необхідно для того, щоб творчі люди могли самовиражатися, не обмежуючись рамками галерей і своїх будинків, щоб люди могли виходити зі своїм розумінням і своєю позицією на вулицю, де їхнє мистецтво побачать і оцінять жителі міста», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

За словами організаторів, спочатку в рамках «Мурал-феста-2017» планувалося створити близько 10 картин, проте через дощову погоду деякі з учасників відклали свій приїзд до Харкова до наступного року. Після роботи болгарського тандему, вже в листопаді, новий мурал у Харкові створять художники з Польщі. У свою чергу Arsek & Erase після Харкова відправляться створювати свої роботи в Бельгію та Італію.

Нагадаємо, перша робота в рамках фестивалю - мурал з птахами - була створена художниками «Kailas-V» на житловому будинку по пр. Тракторобудівників, біля Регіонального центру послуг.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини