Харків планує закупити ще 50 вагонів метро
10 вересня 2015 12:43 Інфраструктура
Харків планує закупити ще 50 вагонів метро Місто планує закупити близько 50 нових вагонів у зв'язку з відкриттям у 2016 році ст. м. «Перемога».

Про це йшлося сьогодні, 10 вересня, на зустрічі заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова з представниками Крюківського вагонобудівного заводу і японської компанії «Itochu Corporation», що займається інвестиціями.

За словами Ігоря Терехова, закупити нові вагони тільки за кошти міського бюджету поки не представляється можливим, тому міська влада почала переговори з японською стороною про залучення кредитних коштів.

«Умови японська сторона висуває прозорі, відкриті. Це так звані йенові інвестиції, міжурядовий кредит, і ставка дуже пільгова. Харків звернеться до Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента, щоб розглянути це питання і прийняти рішення», - повідомив Ігор Терехов.

Також він підкреслив, що на будівництві ст. м. «Перемога» місто не зупиниться. Після її відкриття в 2016 році планується розпочати будівництво нової лінії у бік Харківського аеропорту. Існує можливість залучення коштів від Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. Мова йде про 300 млн євро, які спрямують у тому числі й на будівництво та закупівлю рухомого складу для нової лінії.

У свою чергу представник «Itochu Corporation», генеральний менеджер Департаменту промислових проектів Кокі Хіно повідомив, що в Україні він працює вже три з половиною роки. За його словами, компанія вже співпрацювала з Київським метрополітеном, вивчила українські стандарти і готова на спільні проекти з розвитку інфраструктури Харкова.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день рухомий склад Харківського метрополітену налічує 326 вагонів. Середньодобовий потік пасажирів в метро складає 700 тис. чоловік. Новий склад виробництва Крюківського вагонобудівного заводу на Салтівській лінії Харківського метрополітену пустили 21 серпня 2015 року.

Довідка. «Itochu» - японський універсальний торговий дім зі штаб-квартирою в Токіо, входить до т.зв. «великої п'ятірки» японських торгових домів і в число 500 найбільших компаній світу. Компанія заснована в 1858 році вихідцем з регіону Кансай Іто Тюбеем, що почав бізнес у віці 15 років з торгівлі лляним полотном і відкрив магазин кімоно. Почавши з роздрібної торгівлі, компанія розвивалася і до початку XX століття перетворилася у велику міжнародну структуру, що займається виробництвом, торгівлею та інвестиціями. В кінці 1980-х компанія стає найбільшим японським торговим домом. У цей час, зокрема, вона взяла участь у запуску першого комерційного віщального супутника Японії JCSAT-1. Компанія об'єднує більше 600 бізнес-одиниць і офісів у 68 країнах світу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини