Харків повернув повноваження в будівництві і архітектурі
08 квітня 2016 15:17 Місто
Харків повернув повноваження в будівництві і архітектурі Договір про передачу повноважень від Державної архітектурно-будівельної інспекції Харківській міській раді передає місцевій владі нові повноваження в містобудуванні та контролі.
8 квітня в рамках децентралізації Харків отримав право здійснювати основні функції контролю в будівництві. Акт передачі справ підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев і Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Тепер органи місцевої влади будуть реєструвати і видавати дозвільні документи на будівництво І-IV категорій складності, перевіряти будівельні майданчики, виносити попередження і штрафи, а також приймати готові об'єкти в експлуатацію.

«Міська влада сьогодні отримує ефективний інструмент містобудівної політики, який допоможе Харкову мінімізувати кількість незаконної забудови і реалізувати ряд інвестиційних проектів, пов'язаних з будівництвом. Тепер повноваження місцевої влади охоплюють весь містобудівний цикл - від виділення землі до здачі готового об'єкта в експлуатацію. Це дасть можливість більш оперативно і ефективно реагувати на виклики в сфері будівництва», - зазначив Олексій Кудрявцев.

«Я вдячний Олексію Кудрявцеву, що були почуті наші доводи, і Харків першим з великих міст прийняв нові повноваження. Ми будемо раціонально, з увагою до деталей використовувати повернуті нам важелі для планування забудови, контролю якості та безпеки будівництва. Ми будемо раціональними, використаємо дбайливий підхід і розраховуємо максимально швидко навести лад у галузі містобудування та контролю», - зазначив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Передача Харківській міській раді нових повноважень в тому числі дозволить оперативно контролювати будівництво житлових будинків, які, в першу чергу, беруть участь у міських програмах будівництва доступного житла та молодіжного житлового кредитування, перевіряти прийняті забудовниками зобов'язання з благоустрою прибудинкових територій.

Інспекції при місцевих радах отримують право самі реєструвати документи, що дають право на здійснення будівельних робіт, і приймати об'єкти в експлуатацію, здійснювати планові та позапланові перевірки будівництва, за результатами перевірок притягати порушників до відповідальності, видавати приписи про усунення порушень.
Друкувати
Останні новини