Харківський зоопарк розділять на зоогеографічні зони
25 травня 2016 15:45 Місто
Харківський зоопарк розділять на зоогеографічні зони Реконструкція Харківського зоопарку передбачає розділ території на умовні зони, де будуть мешкати тварини одного кліматичного поясу.

Про це стало відомо сьогодні, 25 травня, на нараді з реконструкції зоопарку, яку провів Харківський міський голова Геннадій Кернес.

За словами архітектора-розробника Майї Поливанової, тварин розділять, умовно, по регіонах, в яких вони мешкають. У зоопарку з'являться такі зони, як Стежка тигра, Дика Австралія, Африканська савана, Амазонський ліс, Річкові береги, Долина гепардів, Планета мавп, Королівство слонів тощо. Також передбачено будівництво великого контактного зоопарку площею 5 тис. 200 кв. м.

Уже зараз архітектори визначили, які будівлі підлягають знесенню, а які будуть реконструйовані. Серед останніх - мавпятник, слоновник, акваріум, жірафятнік, який треба добудувати. Крім того, в парку обладнають господарську зону для обслуговуючого персоналу. Реконструкцію планується почати цього літа.

Геннадій Кернес підкреслив, що при реконструкції повинні бути враховані всі питання, що стосуються комфорту відвідувачів. За його словами, необхідно упорядкувати всі входи і підходи до зоопарку, побудувати, де це необхідно, сходи, обладнати парковки.

«Потрібно упорядкувати підходи для всіх, хто йде пішки або їде на машині. Повинна бути достатня кількість паркувальних місць, буде багато відвідувань, і не повинно бути безладного руху. Харків'яни повинні побачити інший, сучасний рівень і підхід до того, де знаходяться тварини. Ми повинні зберегти і відродити наш зоопарк», - зазначив Геннадій Кернес.

Також він нагадав, що буде реконструйований і сад ім. Шевченко. «Це два різних об'єкти і два різних підходи», - підкреслив міський голова.

Зазначимо, що Харківський зоопарк - один з найстаріших в Україні. Його колекція налічує близько 7 тис. тварин - риб, амфібій, рептилій, птахів і ссавців - 400 видів. Територія зоосаду складає 16,8 га. Після реконструкції це буде перший в країні зоопарк європейського класу. Передбачається, що між відвідувачами і вихованцями зоопарку будуть максимально прибрані клітки й бар'єри, де це можливо. Для цього використовуватимуться, наприклад, рови з водою, так звані електропастухи тощо. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини