Кільком харків'янам встановлять меморіальні дошки
20 жовтня 2016 18:04 Місто
Кільком харків'янам встановлять меморіальні дошки Рішення встановити меморіальні дошки видатним харків'янам було прийнято сьогодні, 20 жовтня, на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Так, на будівлі школи №102 встановлять меморіальну дошку колишньому учневі школи, військовослужбовцю Андрію Новаку, який загинув в зоні антитерористичної операції. На будинку по вул. Волонтерській, 56 з'явиться меморіальна дошка заслуженій артистці України, яка виконувала провідні партії в Харківському академічному театрі музкомедії Вірі Харитоновій. На будівлі по вул. Університетській, де розташовувалася перша будівля Харківського імператорського університету (зараз в цій будівлі - Українська державна інженерно-педагогічна академія), встановлять меморіальну дошку польському державному діячеві Юзефу Пілсудському, який в кінці 1880-х років навчався в Харкові на лікаря.

Крім того, рішенням комісії на меморіальних плитах братських могил в селищах Жихор і Кулиничі в списки внесуть імена ще кількох загиблих солдат.

Як підкреслив у ході засідання перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, ці рішення дуже важливе для міста. «Це говорить про те, що Харків шанує героїв, які борються за незалежність своєї країни, пам'ятає вчених і діячів мистецтва, завдяки яким ми називаємо Харків культурною столицею, столицею освіти. Ми продовжуємо розвивати міжнародні відносини і підтримали ініціативу Генерального консульства Республіки Польща і встановимо меморіальну дошку одному з перших європейських політиків, який заявив, що Україна повинна бути незалежною, Юзефу Пілсудському», - зазначив перший віце-мер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини