П'ять молодіжних команд з Харкова отримали підтримку в рамках програми «UPSHIFT України»
17 травня 2021 15:51 Суспільство
П'ять молодіжних команд з Харкова отримали підтримку в рамках програми «UPSHIFT України» У Харкові завершилася глобальна інноваційна програма «UPSHIFT України», де для реалізації відібрали п'ять кращих молодіжних проєктів.

Нагадаємо, програму втілює ЮНІСЕФ спільно з Фондом «Професійний розвиток Харкова», Департаментом у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради та за підтримки ING Bank. За результатами «UPSHIFT України» п'ять молодіжних команд отримали фінансування і менторську підтримку своїх проєктів.

Як зазначила консультант ЮНІСЕФ з цифрової освіти Світлана Тимченко, програма «UPSHIFT» була розроблена Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і зараз здійснюється більш ніж в 40 країнах світу. Вона дає можливість молоді не просто освоювати актуальні навички, а й створювати інновації, які вирішують важливі для суспільства проблеми. «Ми віримо, що молоді люди можуть і повинні самостійно визначати потреби в своїх громадах і знаходити шляхи їх вирішення. Наше ж завдання - надати молоді підтримку і створити середовище, де найнеймовірніші ідеї стають реальністю», - зазначила Світлана Тимченко.

Всього в програмі взяли участь 10 команд з Харкова. Вони пройшли серію навчальних тренінгів за методологією «Human Centered Design» (дизайн, орієнтований на людину), де за допомогою менторів працювали над розробкою власних проєктів, досліджували обрану проблему, вивчали цільову аудиторію, генерували ідеї і тестували прототипи своїх рішень. В результаті команди були підготовлені до реалізації проєктів, а п'ять з них отримали фінансування і подальшу менторську підтримку. Наступні три місяці обрані п'ять команд будуть втілювати свої проєкти у життя.

«Ми намагалися підтримати команди, які найбільше потребують нашої допомоги і залучення в процес реалізації. У будь-якому випадку, в рамках «UPSHIFT України» всі учасники та учасниці отримали навички та компетенції, які дозволять їм не тільки реалізувати свої ініціативи, а й допоможуть їм в подальшому як в професійному, так і особистому житті», - зазначила керівник програми «UPSHIFT Україна» Марина Ладиженська.

Журі програми вибрало молодіжні проєкти, спрямовані на профорієнтацію і популяризацію робітничих професій, попередження наркотичної залежності у підлітків, протидію буллінгу у школі, сексуальну освіту підлітків з особливими освітніми потребами, залучення уваги до психологічного здоров'я молоді.

«Протягом роботи з командами ми побачили глибоке розуміння і рівень опрацювання їхніх проєктів. Вони дуже різнопланові і зачіпають важливі, іноді важкі питання в суспільстві. Це в черговий раз доводить, що наша молодь небайдужа, свідома і готова брати на себе відповідальність. Ми ж, зі свого боку, намагаємося надати більше можливостей для розвитку молоді та підтримувати їхні ідеї і прагнення», - прокоментувала заступник директора департаменту - начальник управління у справах сім'ї та молоді Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Аліна Помазан.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини