У бібліотеці Каразіна пройде виставка, присвячена грецькому поету-революціонеру Яннісу Ріцосу
06 квітня 2021 12:29 Культура
У бібліотеці Каразіна пройде виставка, присвячена грецькому поету-революціонеру Яннісу Ріцосу Відкриття планшетної виставки, присвяченої грецькому поетові, драматургу та перекладачеві Яннісу Ріцосу, пройде 10 квітня у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

Захід відбудеться в рамках X фестивалю грецької культури, присвяченого 200-річчю початку Грецької Революції. Планшетну виставку підготувала Одеська філія Грецького фонду культури.

Початок - о 14:00. Місце проведення - Центральна наукова бібліотека, 8-й пов., читальна зала №1.

Організатори - Харківське міське товариство греків «Геліос».

Довідка. Янніс Ріцос (1 травня 1909 року, Монемвасія - 11 листопада 1990 року, Афіни) - грецький поет, перекладач і лівий політичний активіст, учасник грецького опору. Написав понад 100 поетичних збірок, дев'ять романів, чотири твори для театру, переклади, дорожні записки та інші публікації.

У роки нацистської окупації вступив до лав Національно-визвольного фронту і Народно-визвольної армії Греції. Став однією з ключових фігур антифашистського опору, писав революційні твори. Після війни, розділяючи долю багатьох грецьких борців-антифашистів, Янніс Ріцос пережив пекло концтабору на острові Макронісос. Саме тут він написав цикл віршів «Кам'яний час». Був звільнений в 1952 році після протесту діячів світової культури, зокрема - Луї Арагоном, Пабло Нерудою і Пабло Пікассо. Відразу після звільнення написав поему «Непокірне місто».

Після військового перевороту «чорних полковників» 1967 року Янніс Ріцос знаходився у концтаборах, а потім був у в суворій ізоляції на острові Самос. Звільнений 1970 року завдяки зусиллям міжнародної спільноти. У 1973 році взяв участь у студентських виступах проти правої хунти в Афінському політехнічному університеті. Свої враження виклав у вірші «Плоть і кров».

Після падіння диктатури Янніс Ріцос оселився в Афінах, де провів останні два десятиліття життя. В цей час до поета прийшли всенародна любов і визнання, його твори були перекладені багатьма мовами світу і отримали міжнародні премії, поет-революціонер був запрошений почесним доктором літератури в університети у себе на батьківщині і за кордоном.

Помер 11 листопада 1990 року в Афінах. Похований на батьківщині в Монемвасії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини