У Харкові хочуть за допомогою сортування сміття знизити навантаження на полігон
16 квітня 2021 16:32 ЖКГ
У Харкові хочуть за допомогою сортування сміття знизити навантаження на полігон Не виділяти землю для нових полігонів – одна з цілей КП «Муніципальна компанія поводження з відходами».

Про це у Харківському прес-клубі повідомив директор підприємства Юрій Суярко. За його словами, впровадження роздільного збору сміття у Харкові дозволить зменшити кількість відходів, що привозять на полігон. Наразі це 8 тис. куб. м сміття на добу.

Юрій Суярко повідомив, що як тільки на багатофункціональному комплексі з переробки твердих побутових відходів, який будують у Дергачівському районі, буде введена в експлуатацію сортувальна лінія, відходи ділитимуть на три фракції – мокру (органічні відходи), суху (пластикові, металеві вироби тощо) і окремо - крихке скло.  Він зазначив, що в ідеалі у майбутньому ще дві такі сортувальні лінії потрібно буде побудувати у віддалених районах міста, щоб знизити навантаження на полігон.

«Ми були у Польщі і бачили полігони, куди потрапляє лише 10% від усіх відходів. Наприклад, якщо ми побудували першу частину полігону, яка розрахована приблизно на 10 років, і зможемо хоча б в 5 разів зменшити кількість відходів, то зможемо в 5 разів збільшити термін експлуатації полігону. А за 50 років - значно покращити ситуацію і реалізувати нові проєкти для зменшення відходів для захоронення», - пояснив директор КП.

Він повідомив, що сортувальна лінія у Дергачах розрахована на 80 тис. т змішаних відходів на рік і на 40 тис. т – відсортованого сміття.

«40 тис. тонн відсортованих відходів в об’ємі значно більше, ніж 80 тис. тонн змішаних. Думаю, якщо впровадимо роздільний збір відходів, то лінія задовольнить потреби у сортуванні сухої фракції», - повідомив Юрій Суярко.

За його словами, на повторну переробку можна буде направляти пластик, що фасуватимуть за кольорами, метал, папір, упаковки. Крім того, на комплексі можна буде побудувати теплостанцію, що працюватиме на відходах.

«Може бути спалено до 40% відходів - шматочки паперу, тканини, які не підлягають переробці, але добре горять. Таким чином, захоронення відходів зменшиться десь на 30%», - розповів про плани та ідеї директор підприємства.

Він зазначив, що органічні відходи лишатимуть на полігоні і вироблятимуть з них біогаз, який не потраплятиме в атмосферу.

Директор підприємства повідомив, що в місті вже є кілька майданчиків з контейнерами для роздільного збору сміття, і поки в Харкові вивчають ставлення городян до роздільного збору. У майбутньому планується придбати більше контейнерів і спеціалізовані сміттєвози. 

Довідка. КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» співпрацює з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо реалізації інвестиційного проєкту «Нове будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництвом електроенергії в м. Дергачі Харківської області», який передбачає впровадження роздільного збору ТПВ, їхнє подальше сортування і створення системи збору та утилізації полігонного газу з виробництвом електроенергії. Також підприємство здійснює роботи з рекультивації Дергачівського полігону ТПВ.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини