У Харкові посилять боротьбу з наркоманією
22 січня 2021 09:13 Місто
У Харкові посилять боротьбу з наркоманією Між Харківською міськрадою та Нацполіціей буде підписаний Меморандум про співпрацю, який розширить коло можливостей для роботи з протидії наркоманії в рамках програми «Чисте місто».

Про це на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань Харківської міськради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, проблема розповсюдження наркотиків залишається гострою і вимагає серйозних підходів як на місцевому, так і загальнодержавному рівні.

«На жаль, наркотики давно проникли в школи. У токсикологічні відділення медзакладів міста нерідко надходять діти 10-12 років. Тому наше основне завдання сьогодні - розширити взаємодію з батьками, педагогами, учнями, більше уваги приділяти інформаційно-роз'яснювальній роботі, щоб донести до підлітків, чим може обернутися інтерес до цієї теми. Багато мами-тата думають, що з їхньою дитиною нічого поганого статися не може, - «з ким завгодно, тільки не з моєю». Тому часто новина про те, що їх дочка або син пов'язаний з наркотиками, сприймається в штики, вони відмовляються вірити в це. Важливо зрозуміти, що відповідальність за долю наших дітей несе кожен з нас. Батьки повинні більше цікавитися, чим живе їхня дитина, з ким і як проводить вільний час. І ми зі свого боку повинні батькам в цьому допомогти», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона також зазначила, що в рамках програми «Чисте місто» в місті проводяться різні акції та заходи щодо запобігання поширенню наркоманії. «У них беруть активну участь громадські організації, волонтери, молодь. Ми також тісно співпрацюємо з правоохоронними органами. Один із прикладів - проєкт «Соціальний патруль», коли волонтери спільно з правоохоронцями відстежують ситуацію з так званими «закладками». Крім того, завдяки створеному два роки тому викладачами факультету кіберполіції та курсантами університету внутрішніх справ чат-боту нам вдалося заблокувати не одну тисячу адрес з продажу наркотиків, які поширювалися через телеграм-канал. Впевнена, що підписання меморандуму стане ще одним кроком вперед і дозволить продовжити і вивести роботу на більш якісний конструктивний рівень», - зазначила віцемер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини