Досвід Харкова зі створення центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс» та Регіонального центру послуг приїхали вивчити представники Донецької області.
Сьогодні, 29 листопада, в Харківській міськраді пройшла робоча зустріч з їх участю. Досвідом і практичними порадами з колегами поділилися заступник Харківського міського голови - керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Чечетова-Терашвілі та керівники профільних департаментів міської ради.
Як повідомила віце-мер, Регіональний центр послуг вже прийняв понад 100 тис. відвідувачів, а в районні «Прозорі офіси» щодня звертаються близько 1 тис. 200 осіб. За її словами, у міській раді вивчають затребуваність послуг, що надаються, в числі яких - реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання, оформлення субсидій, адресної допомоги вимушеним переселенцям, призначення та перерахунок пенсій, видача закордонних паспортів. Послуги максимально наблизили до людей, створивши електронні сервіси, приклади електронних заяв тощо, і тепер перелік послуг планують розширити.
Як повідомила Тетяна Чечетова-Терашвілі, в місті планується відкрити ще чотири центри надання послуг «Прозорий офіс», два з яких стануть об'єднаними і охоплять в цілому чотири райони. Зокрема, до Дня міста наступного року планується створити соціальний офіс для жителів Новобаварського і Холодногірського районів. У них та інших центрах планують надавати в тому числі і нові послуги, а саме - Фонду соціального страхування України, новоствореного Департаменту служб у справах дітей та районних комітетів у справах сім'ї, молоді та спорту.
Також Тетяна Чечетова-Терашвілі повідомила, що крім розширення переліку послуг міська рада стежить за організацією доступного і комфортного простору. У центрах працюють ігрові кімнати для дітей, а незабаром, за побажанням батьків, у Регіональному центрі планують відкрити повивальну кімнату.
Віце-мер підкреслила, що проблемні питання вивчає особисто Харківський міський голова Геннадій Кернес, в міській раді постійно стежать за станом черг, роботою адміністраторів. У зв'язку з великою кількістю бажаючих оформити паспорт для виїзду за кордон встановлюють нове обладнання, але оскільки потік людей дуже великий, уникнути черг поки не вдається.
«Ми не зупиняємося на досягнутому, будемо залучати нові органи, структурні підрозділи Харківської міської ради, для того щоб надавати населенню комплекс популярних послуг ще швидше, ближче до їх місця проживання або роботи і удосконалювати сферу, виходячи з потреб людей. Відкриття нових офісів дозволить ще більш якісно надавати послуги людям в комфортних і доступних для них умовах. Ми раді приймати колег, вчимося самі і завжди вітаємо ініціативу обміну теоретичним, практичним досвідом. Наше завдання - спільними зусиллями добитися успіху для всієї держави», - зазначила Тетяна Чечетова-Терашвілі.
Фахівці з Донецької області поставили харківським колегам питання, попросили допомоги і отримали поради. За їхніми словами, поки вони знаходяться на початковому етапі створення таких центрів.
Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Людмила Романенко, є безліч складнощів, але мета створити «Прозорий офіс» є.
«У жовтні 2014 року департамент почав працювати в місті Краматорську - на території, підконтрольній Україні. Нам довелося починати всю роботу спочатку. Ставимо перед собою мету - створити «Прозорий офіс», працюємо в цьому напрямку, вже є проектно-кошторисна документація. У минулому році ми були в Вінниці, переймали їхній досвід, а зараз - у Харкові. Тут більш сучасні напрацювання, тому ми приїхали, щоб побачити все своїми очима, побачити ваше місто. Центр нас дуже зацікавив, він дуже красивий, зручні розташування і його робота. Приїхали за новими знаннями», - сказала Людмила Романенко.
Після зустрічі в міській раді делегація відвідала Регіональний центр послуг і «Прозорі офіси» Шевченківського та Київського районів, де для них провели екскурсії та поділилися всією необхідною інформацією про створення та роботу центрів.
Нагадаємо, що в центрах «Прозорий офіс» надають понад 200 адміністративних послуг, а також 66 послуг соціального характеру і 17 пенсійного. Крім того, у вересні цього року в Харкові був відкритий і успішно працює Регіональний центр послуг, в якому надається близько 400 адміністративних і соціальних послуг. Послугами центру користуються не тільки харків'яни та жителі області, а й представники інших міст України.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
01/03/2022
КП «Харківводоканал»: Підприємство працює у штатному режимі
-
28/02/2022
У Харкові продовжуються обстріли, пошкоджено підстанцію «Обленерго»
-
28/02/2022
У Харкові через обстріли постраждало 87 житлових будинків
-
28/02/2022
Ігор Терехов: Харків'яни, ви - справжні герої!
-
28/02/2022
Останній обстріл Харкова - десятки поранених
-
28/02/2022
Харків'ян просять скористатися ботом для повідомлення про знайдені снаряди
-
28/02/2022
Ігор Терехов: Потрібні волонтери для розвезення хліба
-
28/02/2022
Міськрада розробила бот для надання гуманітарної допомоги
-
28/02/2022
Партнери проєкту «Картка харків'янина» надають допомогу
-
28/02/2022
Опублікована карту магазинів, АЗС, аптек, які працюють
-
28/02/2022
«Тепломережі» відновили роботу колцентру
-
28/02/2022
Комендантська година у Харкові почнеться о 16:00
-
27/02/2022
У Харкові не ходить громадський транспорт та закриті для входу деякі станції метро
-
26/02/2022
У Харкові світлофори переводять у режим миготіння
-
26/02/2022
Харків'ян просять брати до метро паспорти
-
26/02/2022
У Харкові продовжили комендантську годину
-
25/02/2022
З понеділка харківські школярі йдуть на канікули
-
25/02/2022
До харківської лікарні невідкладної допомоги доставили поранених, у метро передали дитяче харчування
-
25/02/2022
Минулої доби до лікарень Харкова надійшло понад 450 осіб
завантажити додаток на Google Play
завантажити додаток на ITunes