У Харкові відкривають нові інклюзивні класи
30 липня 2020 09:26 Освіта
У Харкові відкривають нові інклюзивні класи У школі №105 у Шевченківському районі відкриють два перших класи, де навчатимуться діти з особливими потребами.

Як повідомила директор школи №105 Наталія Теплова, всього в установі п'ять класів з інклюзивною формою навчання, де навчаються десять учнів з особливими освітніми потребами (вісім хлопчиків і дві дівчинки). У новому навчальному році в школі відкриють ще два перших класи, де разом з однолітками навчатимуться шість учнів з інвалідністю. За словами директора, в школі створюють всі умови для комфорту учасників освітнього процесу. Так, минулого року з ініціативи Харківського міського голови Геннадія Кернеса установа взяла участь у проєкті Німецької федеральної компанії (GIZ), в рамках якого було виконано капітальний ремонт медичного пункту і чотирьох туалетів, в тому числі для маломобільних учнів.

Крім того, за словами директора школи, цього року в установі за кошти міського бюджету замінили вікна, капітально відремонтували покрівлю, оновили фасад, вхідні групи і виконали ремонт у кабінетах початкових класів. Навколо школи було встановлено огорожу, а всю прилеглу територію до початку нового навчального року заасфальтують. Також в школі оновлять спортивний майданчик, де будуть футбольне, волейбольне та баскетбольне поля, бігові доріжки, встановлені тенісні столи та блок силових тренажерів.

Як зазначив голова Адміністрації Шевченківського району Володимир Котковський, в Харкові працює програма підтримки і відновлення всіх навчальних закладів середньої освіти та будівництва шкільних стадіонів. Зокрема, зараз на території Шевченківського району ведуться роботи з підготовки п'яти спортивних об'єктів.

«Практично кожна школа отримує в користування щось нове, що приносить користь дітям. Що стосується школи №105, то вона знаходиться на особливому контролі Харківського міського голови. За останні 2,5-3 місяці тут було виконано багато роботи. Ми впевнені, що до призначеного терміну ми все закінчимо, і дітям сподобається і школа, і той благоустрій, який ми виконаємо тут і у дворах прилеглих будинків», - зазначив Володимир Котковський.

Нагадаємо, що в 2017 році в школі №105 відкрили першу в місті ресурсну кімнату для проведення з особливими учнями індивідуальних і групових занять. Кімната розділена на три зони - освітню, ігрову та соціально-побутову, де діти отримують навички самообслуговування. Також в кімнаті є комп'ютерна техніка, інтерактивна дошка, мольберт і стіл для пісочної анімації для комплексної корекційної роботи з дітьми.


Друкувати
Останні новини