У Харкові відзначають 76-ту річницю визволення України
28 жовтня 2020 12:37 Місто
У Харкові відзначають 76-ту річницю визволення України Покладання квітів з нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників відбулося сьогодні, 28 жовтня, на Меморіалі Слави.

У заході взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, керівництво області, ветерани, жителі міста. У зв'язку з карантином кількість бажаючих взяти участь у заході була обмежена. 

Присутні поклали квіти до пам'ятника Батьківщини-Матері і вшанували загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.

«Сьогодні ми вшановуємо день, коли Україна була звільнення від нацистських загарбників. Я хочу побажати ветеранам міцного здоров'я та бути з нами якомога довше, щоб ми дізналися ще більше про їхнє життя і про той час. Всім молодим людям, нашим дітям, онукам і правнукам - завжди пам'ятати ці дати, подвиги і героїзм, які нам у спадок залишили батьки та прабатьки», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Довідка. День визволення України від нацистських загарбників відзначають щорічно 28 жовтня згідно з Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року. Звільнення України від нацистських завойовників відбувалося силами чотирьох Українських фронтів протягом більш ніж півтора року - з січня 1943 року по жовтень 1944 року. Радянські Збройні Сили на території України здійснили 15 наступальних стратегічних і фронтових операцій, найбільш значущими з яких були Білгородсько-Харківська, Донбаська, Дніпровсько-Карпатська, Битва за Дніпро, Львівсько-Сандомирська та Східно-Карпатська. Остання операція завершився 28 жовтня повним вигнанням окупантів з території України. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини