У центрі Харкова з'явився новий мурал
13 листопада 2017 17:57 Культура
У центрі Харкова з'явився новий мурал Мурал на будівлі по вул. Пушкінській, 28 «Die offene tür» («Відкриті двері») створений на честь 25-тої річниці українсько-німецьких дипломатичних відносин і 27-річчя побратимських відносин між Харковом і Нюрнбергом.

У конкурсі перемогли харківські автори і художники - Олексій Постульга, Олексій Філіппов та Денис Стадник. Сьогодні, 13 листопада, відбулося відкриття муралу. На картині зображений олень, що лежить під Деревом життя. Ця тварина - символ, що асоціюється з сонцем, сходом, чистотою, відродженням, творенням і духовністю. Образ оленя пов'язаний з Деревом через схожість його рогів з гілками. Вище написані слова німецького художника родом з Нюрнберга Альбрехта Дюрера: «Немає ніяких ключів від щастя. Двері завжди відкриті».

Про те, що означає «Die offene tür», розповіла старший викладач Харківської державної академії дизайну і мистецтв, координатор конкурсу Дарина Хрісанфова. За її словами, малюнок став одним із перших символічних муралів, багаторівневим розписом, який потрібно розгадати.

«Мурал є міфом - міфом Нюрнберга і Харкова, Дюрера і харківського малюнка. Це багаторівневий розпис, який на кожному рівні читається як естетика Дюрера. Двері спілкування між культурами завжди відкриті, коли ми розмовляємо, співпереживаємо, творимо, займаємося дуже позитивними і цікавими речами», - розповіла Дар'я Хрісанфова.

Будинок по вул. Пушкінській, 28 був обраний для картини не просто так. Раніше вулиця носила назву Німецької, а навпроти будинку №23 стояла німецька євангелічно-лютеранська церква - кірха. Будівлю в південно-німецькому стилі побудували в 1913 році, а в 1958 році її було зруйновано.

Як розповів Генеральний консул ФРН у Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, ця кірха стала свідком участі німців у розвитку Харкова. На вулиці Німецькій жили німецькі професори, викладачі Харківського університету, підприємці, які приїжджали до міста

«Мурал у цьому історичному місці покликаний нагадати наступним поколінням про творчість Дюрера, про зв'язок різних країн Європи, їхніх культур, про те, що Харків і Нюрнберг пов'язує дипломатична дружба. Історичне усвідомлення породжує прагнення до будівництва сучасної України», - сказав Вольфганг Мессінгер.

Зазначимо, що мурал був відкритий у рамках Тижнів Німеччини в Харкові, які проходять з 10 по 24 листопада.

Також сьогодні у художній галереї імені Генріха Семирадського в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна (пл. Свободи, 6) відбудеться відкриття виставки, присвяченій 500-річчю початку Реформації. 20 листопада в виші пройде конференція, присвячена цій же темі. Крім того, за підтримки уряду Німеччини в Харкові визначать переможців конкурсу з креативної економіки. Переможці отримають 3 тис. євро на реалізацію своїх ініціатив.

Довідка. Альбрехт Дюрер (21 травня 1471 року - 6 квітня 1528 року, Нюрнберг) - німецький живописець і графік, один із найбільших майстрів західноєвропейського Ренесансу. Визнаний найбільшим європейським майстром ксилографії, який підняв її на рівень мистецтва. Перший теоретик мистецтва серед північноєвропейських художників, автор практичного посібника з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва німецькою мовою. Графічна спадщина Дюрера, одна з найбільших в історії європейського мистецтва, за обсягом і значенням стоїть в одному ряду з графікою Леонардо да Вінчі та Рембрандта.
Друкувати
Останні новини